Musisz uzupełnic wszystkie wymagane pola w formularzu
JEST JUŻ NAS 20.000 ZAREJESTROWANYCH PROFILI W 7 KATEGORIACH. DOŁĄCZ DO NAS TERAZ I DAJ SIĘ ODNALEŹĆ!

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło

hej, planuję się przesiąść z analoga na cyfrę, którą przy okazji mógłbym nagrać wideo/ vlogi. Budżet mocno ograniczony bo chciałbym się zamknąć w około 1500 zł za aparat i obiektyw.

canon 600d/700d+ 50mm f/1.8
vs
lumix gx800+ 25mm f/1.7

opcje canonowe mnie zniechęcają przez brak wifi, oraz że wideo to 1080p w 30 klatkach.

lumix z tego co oglądałem przeważa pod względem wideo, ale brak mu choćby wtyku na mikrofon.

Może podrzucicie jakieś alternatywy?

6x6 napisał:

hej, planuję się przesiąść z analoga na cyfrę, którą przy okazji mógłbym nagrać wideo/ vlogi. Budżet mocno ograniczony bo chciałbym się zamknąć w około 1500 zł za aparat i obiektyw.

vs
lumix gx800+ 25mm f/1.7

opcje canonowe mnie zniechęcają przez brak wifi, oraz że wideo to 1080p w 30 klatkach.

lumix z tego co oglądałem przeważa pod względem wideo, ale brak mu choćby wtyku na mikrofon.

Jako alternatywę dorzuciłbym jeszcze 1000 i inwestował w sprzet nieco wyższej półki.Mniejsze są różnice między róznymi markami o tej samej cenie, niż między nawet tą samą marką ale modelami o róznych cenach
Odpowiedz Ostatnio edytowano: 2020-05-19 19:53:03

Co to jest analog?

kuleczka napisał:

Co to jest analog?

Analog, to coś zaprzęgniętego w woly pociągowe

jan_adam_k napisał:
6x6 napisał:

vs
lumix gx800+ 25mm f/1.7

Jako alternatywę dorzuciłbym jeszcze 1000 i inwestował w sprzet nieco wyższej półki.Mniejsze są różnice między róznymi markami o tej samej cenie, niż między nawet tą samą marką ale modelami o róznych cenach
Panie Janku, no niestety... góra budżetu nie do naruszenia.

jan_adam_k napisał:
kuleczka napisał:

Co to jest analog?

Analog, to coś zaprzęgniętego w woly pociągowe
Tak przypuszczałem że chodzi o analogie. Podobieństwo jest uzasadnione. Bo chyba nie chodzi o anal?

6x6 napisał:

vs
lumix gx800+ 25mm f/1.7

Canon ma większą matrycę, więc mniejsze ziarno i większy bookeh

Pytanie czy Wifi jest aż tak decydujące? Raczej i tak nagrasz na kartę, a przy nagrywaniu stacjonarnym lepsze jest połaczenie kablowe.

I czy na pewno potrzebujesz 4k? Masz na tyle wypasiony sprzęt, by obróbka nie była drogą przez piekło?

Nie wiem dokładnie do czego będziesz potrzebował sprzętu (video/vlog jest pojęciem bardzo ogólnym) i chyba trzeba najpierw sobie odpowiedzieć co konkretnie będziesz kręcił i jakie cechy są najważniejsze.

6x6 napisał:

Budżet mocno ograniczony bo chciałbym się zamknąć w około 1500 zł za aparat i obiektyw.

vs
lumix gx800+ 25mm f/1.7

Nie lepiej by było z Canona brać EOS 7D zamiast 600D/700D?

airborne82 napisał:
6x6 napisał:

Budżet mocno ograniczony bo chciałbym się zamknąć w około 1500 zł za aparat i obiektyw.

vs
lumix gx800+ 25mm f/1.7

Jak coś to mogę sprzedać ładny i zadbany 7D

sanvean napisał:
airborne82 napisał:
6x6 napisał:

vs
lumix gx800+ 25mm f/1.7

wybór padł na g7

6x6 napisał:
sanvean napisał:
airborne82 napisał:
6x6 napisał:

vs
lumix gx800+ 25mm f/1.7

wybór padł na g7

czyli ani jeden ani drugi

Odpowiedz Ostatnio edytowano: 2020-05-26 02:57:23

WSZYSTKO O MEGAMODELS
NASZE SERWISY
SPOŁECZNOŚĆ

MegaModels jest ekscytującą platformą zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych modeli i modelek. Nasza sieć łączy jednostki z renomowanymi agencjami i fotografami z całego świata. Profesjonaliści z branży modoweja regularnie korzystają z naszych usług, aby znaleźć modeli/modelki i odkrywać nowe talenty